Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kilolu Kadınlar Için “Doğru” Kıyafetler Nerede Satılıyor?


Şık olmak ve doğru giyinmek sadece zayıf, ince kadınlar için geçerli değil elbette…
Büyük beden için kıyafet tasarlayan markalar arasında son zamanlarda tesettüre hitab edenler de var. Hiç şüphesiz ki önemli olan, kaç beden giydiğiniz değil, bedeninize uygun giyinmeniz.

Kilolu kadınlar için “Doğru” kıyafetler nerede satılıyor?

Tesettüre uygun, son moda ve stil sahibi kıyafetleri nereden bulabiliriz dediğinizi duyar gibiyim ancak dilerseniz öncelikle doğru kıyafet seçimine biraz değinelim. Bu öneriler sayesinde artık büyük beden tesettür giyim alışverişi de bir zevke dönüşebilir! Unutmamak gerekir ki bir kadın her bedende ve yaşta şık ve alımlı olabilir. Yeter ki bunu istesin.
Tüm kombinlerimi Youtube Kanalımdan Stil Öneri Eşliğinde İzleyebilirsiniz. Tıklayın..

Önce bedeninizi tanıyın ve barışın

Her yaşta ve zamanda kendinizle her zaman barışık olun. Bizler inançlı insanlarız. Rabbimizin bizi yarattığı bedeni de sevmeliyiz. Bunun için önce aynanın karşısına geçin ve kendinizi dikkatlice inceleyin. Bedeninizde fazlalıklarınızın olduğu bölgeleri, ya da vücudunuzda dengesi daha az olan alanları tam olarak aklınızın bir köşesine yazın. Ve tüm alışverişlerinizi bedeninizle uyumlu modellerden yana seçin.

Dar ya da bol giyinmek şıklık değildir

Bedene uygun parçalar seçmek en önemlisi, bunu biliyoruz. Bir de beden seçiminde yapılan hatalar var ki bu sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterebilir. Ne bedeninizden büyük giyinin ne de dar!
Çok dar bir kıyafet tüm fazlalıklarınızı ortaya çıkaracağı gibi, büyük bir kıyafet de omuz ve kol kısımlarından çirkin bir görüntü oluşturacaktır. Örneğin çoğu hanım 38 beden olduğu halde, 40 ve 42 beden giyinmeyi tercih ediyor ve sonuç olarak çirkin bir görüntü ortaya çıkıyor. Bu yüzden tam bedeninize oturan kıyafetler yerine, içinde kendinizi rahat etmenizi sağlayacak doğru bedeni seçin.

Tesettür giyimde büyük beden

Çoğu marka ve tasarımcı artık tüm kadınları düşünerek her beden aralığında kıyafet üretiyor. Özellikle son dönemlerde severek takip ettiğimiz tesettür markalarında ölçülü giyim için ürettiği büyük beden tasarımları ile diğer markaların tasarımlarına göre çok daha stil sahibi ve kullanımı rahat. Üstelik %70 indirimler başlamışken dolaplarınızı tazeleyebilir, her sezon giyebileceğiniz kıyafetlere de yatırım yapabilirsiniz.
Türkan Eraslankılıç

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder