Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Stil Sahibi Nasıl Olunur


“Moda geçer, stil kalır” diyen Coco Chanel, stil sahibi olmanın önemli ve kalıcı bir unsur olduğunun altını çiziyor. Biz de tüm tesettürlü hanımların şık ve stil sahibi nasıl olunur sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istedik. Ufak detaylar, lokal dokunuşlar, doğru bir göz ve estetik bir algı ile kadınlar arasında stil sahibi olduğunuzu göstermek ister misiniz? O halde önerilerimize kulak verin.
-Kendi bedeninizi tanıyın: İlk ve en önemli kural bu. Nasıl bir beden yapınız var. Fazlalıklarınız hangi bölgede, boyunuz kilonuzla uyumlu mu gibi bedeninizin tüm anatomik yapısını çok iyi bilmelisiniz.
-Kendi görüntünüzü her zaman sevin: Yaratılışınız nasılsa, öncelikle bununla mutlu olun ve asla ufak tefek kusurlarınızı sorun etmeyin. Boyunuz mu kısa, göbeğiniz mi var, elleriniz çok mu büyük, gözleriniz mi ufak. İnanın bu ve bunun gibi hiçbir şey önemli değil. Kendinizi sevin, olduğunuz gibi kabul edin ve mutlu olun.
-Doğru bir duruş ve ifade takınmayı unutmayın: Her ortamda ve toplulukta doğru bir duruş sergileyin. Tebessüm etmeyi asla ihmal etmeyin. Özellikle birlikte fotoğraflar çektirilirken, dik bir duruş, tebessümlü bir ifade edinmeyi unutmayın.

-Kıyafetlerinizde klasik parçaları her zaman bulundurun: Her sezon trendler, renkler sürekli değişse de klasik sayacağımız kıyafetler, her zaman otoritesini kurur. Klasik modellerden asla vazgeçmeyin ve bunlara fazlasıyla yatırım yapın.
-Renklerin etkisini kombinlerinizde uygulayın: Her rengin bir duygusu ve duruşu var. Renklerin etkinliğini kombinlerinizde muhakkak kullanın. Doğru iki rengi yan yana getirin. Bir kombinde üçüncü rengin, risk sayılacağını da asla unutmayın.
-Yaşınıza, zamana ve yerine göre giyinin: Bu kuralın çok önemli olduğunu tekrar hatırlatalım. Bir sabah kahvaltısında simsiyah ışıltılı abiyeler giyemeyeceğiniz gibi, iş toplantısında da kotları asla tercih etmeyin. 15 yaşında bir genç kızın 30 yaş görüntüsünü sağlayacak kıyafetleri tercih etmemesi de en önemli kural.
-Kıyafetlerin temiz ve ütülü olsun: “Temizlik imandan gelir” hadisini asla unutmayın. Kıyafetlerinizin temiz ve ütülü olması her zaman sizi bir adım önde tutacaktır. Aynı zamanda boyunuza göre de kıyafetleri seçin. Size uzun gelen etek ya da elbiselerin tadilatını muhakkak yaptırtın.
-Kıyafetlerinizde muhakkak şık aksesuarlar kullanın: Unutmayın bir kıyafeti ışıltılı ve şık gösterecek detay aksesuardır. Doğru aksesuarları kombinlerinizde tercih edin.
-Cildinize, dişlerinize, ellerinize özen gösterin: Yüz bakımınız çok önemli. Yıllara karşı koymak istiyorsanız cilt bakımınıza özen gösterin. Bununla birlikte dişlerinizin ve ellerinizin görüntüsü de her zaman önemli unutmayın.
-Çok parayla stil sahibi olunmaz, doğru parça ve konumlandırma ile olunur: Pahalı markaların hepsini kullanmak ve giymekle stil sahibi olunmaz. Stil sahibi olmak markaya yatırım değil, kendinize yakışacak doğru kıyafetlere yatırımla olacaktır bunu unutmayın.
Türkan Eraslankılıç
trkner@gmail.com

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder