Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tesettür Markalarına Styling Dokunuşu


Moda dünyasında trendlerin, renklerin, desenlerin hızına yetişemiyorsunuz. O kadar hızlı ilerliyor ve değişiyor ki bazen sezon başındaki trendlere, sezon ortasında bile yeni trendler eklenebiliyor. Bunun yanında da desen, renk ve aksesaur dengesi de aynı hızla değişiyor.
Dünya markaları her ana sezon ve ara sezonlarda, birbirinden iddialı görsel şovlar ve tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Koleksiyonları çok ciddi incelediğinizde, bu emeğin arkasındaki o büyük ekibi de tahmin edebiliyorsunuz.
Moda gittikçe daha da globalleşerek yeni pazarlara yelkan açıyor. Muhazakar kadınlar da bu pazarda büyük bir yere sahip. Bunu gören tüm markalar koleksiyonlarında ölçülü giyime yönelik daha fazla parça çıkarmaya başladı. Moda dünyasında markalar tasarımlarına, sunumlarına ve imaj çekimlerine bu kadar önem verirken, bazı tesettür markalarınınkataloglarında stylingin “s” sini bile göremiyoruz.

Yeni bir sezon koleksiyon çekimi yapılırken zamanın atmosferini, trendlerini, renklerini ve aksesuarlarını iyi bilmek gerekirken, tüm bu bilgi ve birikimi de koleksiyon çekimlerine yansıtmak gerekmekte. Bazı markaların koleksiyonlarını incelediğimizde kaç yıl öncesinden kalan ayakkabıların, çantaların ve renklerin kullanıldığını görüyoruz. Eşarp ve şal örtme stillerinde ise hiçbir değişiklik yok. Markalar sadece kendi ürününe odaklanarak, doğru bir stylingle modeli en iyi nasıl gösterebilirim düşüncesini ne yazık ki yapmıyorlar.
Oysa bir marka için dışarıya yansıttığı imaj herşeyden çok önemli. Modern, stil sahibi ve güçlü bir kadın imajın sadece kıyafetle değil, kullandığınız eşarp ve örtme şekli, ayakkabı seçimi, aksesuarların doğru kullanımı, renk desen ikilisinin en iyi yorumlanması ile ortaya çıkacaktır. Tesettür markaları ve hatta çoğu tasarımcının koleksiyonlarındaki sunumların yenilenmesi ve zamanın modasına uyum sağlaması gerekiyor.
Önümüzdeki kış sezonunda tesettür markalarının, yenilenerek karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Bundan böyle, manken seçiminden duruşuna, renklerin ve aksesuarların en iyi uyumuna kadar tüm süreci usta ellere bırakılarak, doğru ve iyi bir imajın çıkmasını marka itibarları için düşünmelidirler. Tüm markaların muhafazakar giyime bu denli eğilmesi gündemde iken, daimi olmak isteyen tesettür markalarınınkoleksiyonlarına artık iyi bir styling şart.
Türkan Eraslankılıç
trkner@gmail.com

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder