Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Tesettürde Nasıl Şık Olunur?

Şık giyinmek her hanımın isteğidir. Kombin yaparken tesettüre uygun stil ipuçlarımız ile şıklığınızı artırabilirsiniz. Yapmanız gereken ise kombinlerinizde doğru renk, desen ve parçaları birleştirmenizdir. Sizlerle bugün tesettür giyime özel stil ipuçlarını paylaşacağız.

Giyeceğiniz kıyafetlerinizi bir gün önceden hazırlamanız, sabah koşuşturmanızda size kolaylık sağlayacaktır. Önceden hazırladığınız kıyafetlerinizde, ne giyeceğinizi zaman sıkıntısı olmadan daha rahat ve doğru parçalarla yapabilirsiniz.

İlk ipucumuz desenli elbise ya da şal ve eşarplarınızı doğru kullanmak üzerine. Tesettürlü hanımların yaptığı en büyük hatalardan biri, seçilen kıyafet üzerine örtülen eşarp ya da şal seçimidir. Eğer kıyafetimizde hareketli desenler var ise muhakkak şal ya da eşarp seçimimiz tek renk üzerine olmalıdır. Desenli bir kıyafet üzerine seçilen desenli eşarp yanlış bir seçimdir. Zarafet doğru renk ve desenleri yerinde kullanmakla sağlanır.

Kentli kadınların, öğrenci ve çalışan hanımların özellikle tercih ettiği başörtüsü biçimi şaldır. Eşarp ise genelde daha geleneksel düşünen ve yaşayan hanımefendilerin tercih ettiği örtü biçimidir. Gerek şal olsun, gerek eşarp olsun biri diğerinden daha zarif değildir. Eşarbında şalında kullanım biçimleri, kişinin kendi düşünce yapısı kültürü ve sosyal hayatı bakımından kendine yakın hissettiği türü seçme şeklidir. 

Şal kullanımı da artık tüm hanımlarımız arasında bir trend. Hem kolay kullanımı hem zarif duruşu ile daha modern daha kentli kadınların vazgeçemedikleri arasında. Her güne özel kombin yaparken şal renklerinizde, bazen gardırobunuzda istediğiniz renk ya da ton bulunmayabilir. Sizlere önerimizi iki renkli şalları tercih etmenizdir. Bu sayede bir şalı birçok farklı kombin seçeneğinde kullanabilirsiniz.

Topuklu ayakkabılar tercih ettiğiniz kıyafet seçimlerinizi şık gösterecektir. Topuklu ayakkabılarla giymiş olduğunuz bir kıyafeti de daha iyi taşıyabilirsiniz. Eğer gün boyu koşuşturma içinde olacaksanız hafif platformlu topuklu ayakkabıları seçmenizi öneririz. Özellikle uzunpardesüler altına zarif topuklu ayakkabılar çok şık durmakta. Pardesünüz tek renk ise eşarp ya da çantanızı desenli bir model seçebilirsiniz. Ama hem eşarp hem çantanın farklı desenlerde kullanılması ise yanlış bir seçimdir.

Türkan Eraslankılıç


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder