Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Eşarplarda Desenlerin Dili


İpek eşarplar tüm kadınların ilk göz ağrısı. Kombinlerde şallar, ipek eşarplarla yarışsa da, asla eşarpların önüne geçemiyor. Peki eşarplarınızda seçtiğiniz desenler ne anlama geliyor hiç merak ettiniz mi? O zaman ipek eşarp seçmeden önce muhakkak desenlerinin de manalarını düşünün. İşte eşarplar ve desenlerin dili.


Floral desen

İpek eşarp almaya gittiğinizde on eşarptan en az altısında, floral desenlerigörürüz. Yaz mevsiminde kır çiçekleri ve rengarenk çiçekler yer alırken, kış mevsiminda daha koyu renkler ve büyük motifler ipek eşarpların üzerinde yerini alır. İpek eşarplarda çiçekli modelleri seçiyorsanız eğer, klasik ve geleneksel bir yapıya sahip olduğunuzun göstergesidir.


Geometrik ve çizgili desenler

İpek eşarplarda en çok karşımıza çıkan ikinci desen grubu geometrik şekiller ve çizgilerdir. Düz tek renk kombinlerde, bu desenlerin her zaman şık ve özel durduğunu söyleyebiliriz. Eğer ilk tercihiniz geometrik ve çizgilidesenlerden yana ise modern giyim stilini benimsediğinizi gösteriyor. Çalışan kadınların ilk tercihi ise özellikle bu iki desendir.


Kalp ve puantiye

Puantiyeler ve kalpleri çoğu zaman ipek eşarplarda görüyoruz. Hatta bazı kadınlar birçok desendeki ipek eşarp arasından ilk bu desenleri görür, beğenir ve alır. Peki ya sizin ilk tercihiniz kalp ve puantiyeden mi yana? Eğer tercihiniz böyleyse, enerjik ama bir o kadar da disipli bir hayat tarzını benimsediğinizi anlayabiliriz. Aynı büyüklükte ve oranda dağılan bu ikidesen hayatını her zaman planlı yaşadığınızın da göstergesidir.


Leopar

İddialı desenler dendiğinde ilk akla gelen leopar oluyor. Çoğu kadın budesene mesafeli dursa da, bazı kadınlar için ilk seçenek leopar oluyor. Bu deseni ipek eşarplarında seçen kadınlar iddialı olmayı seven ve feminen stili daha çok benimseyenlerdir. Aynı zamanda doğanın içinde barındırdığı bu çok özel deseni seçen kadınlar için, doğal hayatın herşeyden önemli olduğunu da söyleyebiliriz.

Türkan Eraslankılıç

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder