Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kadınların Dilinden Düşürmediği Moda Cümleleri

Ah biz kadınlar. Hepimiz tasarımcı, hepimiz stil ikonu, hepimiz bütün kıyafetler içinde prenses. Kadınların ruhunu ve ne hissettiklerini en iyi yine kadınlar anlar. Peki bizlerin en çok söylediği modaya dair doğru ya da yanlış cümleler neler, hiç merak ettiniz mi? Eminiz şimdi hepinizin aklına bir iki cümle gelmiştir. Okuduğunuzda içinizden evet ben de bunları hep düşünüyorum diyecekseniz. Aynı zamanda bu yazımızı okurken çokta eğleneceksiniz.
Giyecek hiç bir şeyim yok(!)

Bu başlığı okuduğunuzda hepinizin yüzündeki o tebessümü çok iyi tahmin edebiliyoruz. Gardroplarımızın başına gittiğimizde zaman zaman bu sözü söyler dururuz. Oysa eminiz birçok kıyafet gardropta asılı bize bakıyordur. Bazen doğru kombinleyemediğimizden de, kıyafetlerimizi gözümüz görmez. Doğru parçaları, doğru kombinlerde birleştirdiğinizde bu sözü çok sık kullanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Aslında bedenim 36

Alışverişe çıktığımızda ya da online alışverişlerde bedenimizi bazen kabul etmek istemiyoruz. Eğer bedenimiz 40 ise muhakkak 38’i önce deniyoruz. Sonra 40 bedene yöneliyoruz. Bedenimizle ilgili bir sürü de bahanemiz hazır. Omuzlarım geniş, kollarım kalın, modelin kalıbı çok dar gibi. Aslında hepimiz bedenimizi çok iyi biliyoruz ama bazen bunu kabul etmek istemiyoruz.
Bütçeme göre alışveriş yapıyorum

Alışveriş ve kadınlar aynı cümlede birlikte kullanıldığında bütçeden bahsetmek neredeyse imkansız. Tabi bu tezimizi asla tüm kadınları baz olarak söylemiyoruz. Alışverişe çıktığımızda çoğu zaman hepimiz bütçemizi zorluyoruz. Hatta kredi kartımızın limitinin sonun kadar alışveriş yaptığımız bile oluyor. Bütçe limitine göre alışveriş yapan kadın sayısı gerçekten çok az.
Modayı takip etmiyorum

Çoğu kadından bu cümleyi duyuyoruz. Modayı ve trendleri takip etmiyorum, kendime yakışanı giyiyorum. Ama biliyoruz ki bu cümleleri kuran her kadın muhakkak bu sezon hangi modeller revaçta, en çok hangi renkler giyiliyor, hangi çanta ya da eşarp modelleri en çok beğenilenler arasında diye muhakkak takip ediyor ve biliyor. Kombinlerinin bir tanesinde muhakkak trendleri uyguluyor.
Ayakkabılar ayağımı hiç sıkmıyor

Ah bu topuklu ayakkabılar. Ne onlarla olabiliyoruz, ne de onlarsız. Çoğu kadın topuklu ayakkabı giymesi gerektiği bir kombinde yanına muhakkak babet alıyor. Ama bazı kadınlar ayaklarını şişiren, sıkan ve acıtan topuklu ayakkabılarla mutluluk pozları vererek aynen şu cümleyi kuruyor. “Ayakkabılar ayağımı hiç sıkmıyor, çok rahat”. Peki bu cümleye inanan var mı? Cevap sizde…
Türkan Eraslankılıç

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder