Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İftar Davetlerine Özel Elbise Kombinleri


Ramazan ayı bütünüyle insanın kendisini bulduğu bir ay. Nefsin iradeyle buluştuğu bir sabır ayı. Bütün günahlardan arınmanın bir fırsatı. Ramazan ayı kuş gibi hafif olmanın, huzurun ve sükûnetin mutluluğa dönüştüğü bir ay. Yiyip içtiklerimizle, giyim kuşamımızla, insani ilişkilerimizle velhasıl yaşam tarzımızla kendimizi yücelttiğimiz bir iklim ayı.
İnsan ruh haline göre giyim kuşamını da belirlemeli. Özellikle ramazan ikliminde, sadelik, zariflik, naif olma hali kadına bir asalet kazandırır. Asalet ruh halimize göre, içsel zenginliğimizi de paylaşarak âlicenaplık,kıyafetimiz ve duruşumuzla da zarafetimizi göstermek demektir. Bu ruh hali sadece Ramazanla değil, her ayla da devam etmelidir.
Ramazanda tektip elbise giymek, içe kapanıklılık ve toplumdan soyutlanarak yaşamak inancımızın hiç de  tasvip etmediği bir olay. Özellikle ramazan ayı kaynaşma muhabbet ve sevgi ayı. En güzel, en sade ve en zarif elbiselerimizle ramazanı yâd edelim. İbadetlerimiz, sosyal aktivitelerimiz, insanlığımız, vicdanımız ve inancımız ölçüsünde birbirimizle kaynaşalım. Ramazan bir nevi zenginin kibrini yendiği, fakirin de fakirliğini unuttuğu bir iklim ayı. Bu iklimi her kadının giyimiyle kuşamıyla bayram sevinci içinde yaşamasını arzu ediyoruz

Bu vesileyle ramazana özel alternatif elbise kombinleri hazırladık. Her zamanki gibi bir kombinde en önce boydan boya kullanacağımız elbisenin konseptini belirlememiz gerekir. Bol kesim, hatları gizleyen, özellikle elbisenin bolluğu kuşak gibi atraksiyonlarla şıklık oluşturan bir stili öneriyoruz. Bunun yanında omuzlardan ve göğüslerden dökümlü elbiseleri de göz ardı etmeyelim.
Bir taraftan da birbirini tamamlayan parçalarla otantik değerler taşıyan elbiseleri de zikredebiliriz. Son olarak klasik yakalı, kendinden kuşaklı, gizli düğmeli, bol kesimiyle tesettürün ilkesel kurallarına da uyan modelleri, titiz hanımlar için favori bir elbise olarak görüyoruz.
Ayakkabılar babet, başörtüsü olarak, ipek şal ve eşarplar canlı renklerin oluşturduğu kombinleri tercih edebilirsiniz. Ama baskın renklere sahip olan elbiseye de, daha pastel ve kontrast sağlayacak renk takı ve aksesuarlar doğal olarak kombinde yer verilmeli. Umarız genel olarak baktığımızda alternatif bu kombinlerden birisi, belki de sizin tam istediğiniz bir kıyafete örnek olabilecektir.
Türkan Eraslankılıç

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder