Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LC Waikiki Muhafazakar Giyim Koleksiyonu

Sektörde adından söz ettiren öncü markalar, muhazafakar giyim koleksiyonları ile ölçülü giyimi tercih eden kadınların göz hapsinde. Bunlardan birisi de Lc Waikiki. Çok uzun zamandır Lc Waikiki mağazalarında, tesettürlü kadınlar kendilerine birçok model bulabilmekteydi. Artık Lc Waikiki sezon koleksiyonlarında muhafazakar giyim tasarımları, en şık modellerle karşımıza çıkıyor. Sizlere bunlardan bazılarını göstermek istedim.

Dresslove Abiye Koleksiyonu

Biz kadınlar için özel günler her zaman önem arz eder. Böyle günlerin telaşını aylar öncesinden yaşamaya başlarız. İşte tam da bu günlerin kurtarıcısı Dresslove Abiye Koleksiyonu'nu sizlere tanıtmak istiyorum. Mezuniyet günlerinin, aranılan parçalarını içerisinde barındıran koleksiyon, özellikle modern tasarımları ile benden tam not aldı.

Desenli Etek Kombinleri


Biz kadınların asla vazgeçemedikleri arasında etekler gelir. Özellikle kabarık etekler, sıcak yaz günlerinde rahat kullanımı ve şık duruşu ile kombinlerin en önemli parçalarından. Peki desenli etek dersem ne dersiniz. İşte sezonun öne çıkan desenli etekleri ile yaptığım birbirinden şık etek kombinlerim. İlk kombinim, adeta Ürgüp ilçemiz için hazırlanmış diyebilirim. Pudra, oranj ve kot ceket birbiri ile muhteşem bir uyum içerisinde.

Ölçü Şekli Belirler; Şekil Ölçüyü Belirlemez


Ölçü Şekli Belirler; Şekil Ölçüyü Belirlemez. Bu eşyanın tabiatına aykırıdır. Önemli olan ölçüdür. Önce ölçü gelir. Şekil ise doğal olarak ölçüye uyar. Tesettür burkadır, çarşaftır, ferecedir, peştemaldır, pardösüdür diyen olabilir. Ama bu giysilerin hepsinin adı başka başka ve kıyafet şekilleri de başka başkadır. Biz Allah'ın tesettür emrindeki ölçüyü esas alırız. Bir kıyafetin ölçülü olmasına bakarız. Tesettür konusuna da kıyafet ve davranış olarak yaklaşırız.

Hayatımızı Kuran'a göre belirlersek eğer; her konunun bir ölçü tarafı vardır. Yemenin, içmenin, giyinmenin, konuşmanın, gülmenin ve ağlamanın da bir ölçüsü vardır. Madem ki inanan insanlarız, en başta hayat rehberimiz olan Kuran'la yaşar ve Kuran ölçüleriyle hayatımızı şekillendirmeye çalışırız. Yoksa nefsimizin çektiği ve beğendiği ölçüsüz bir şeyi inanç değerlerimize uydurmaya çalışamayız. Ölçüsüz bir şey ölçüye uymaz ve ölçüsüz bir şey de hiç bir işe yaramaz.

Kıyafet ve Davranış

İnanan ve inandığını hakkıyla yaşamak isteyen müslüman kadın ve erkekler kıyafet ve davranışlarına azami derecede dikkat gösterirler. Kadınlarımız yaratılıştan cezbedici özelliklere sahip olduğundan erkeklerden de giyim kuşam ve davranışlar konusunda daha çok hassasiyet göstermeleri çok doğaldır. 

Kitabımız Kuran'da müslümün kadınların giyim kuşamıyla ilgili tesettür ayetleri dikkat çekicidir. Kur'an kıyafetle ilgili ölçü verir. O ölçüye göre müslüman kadınlar da giyim kuşam ve davranışlarına özen gösterirler. Dinimizdeki hüküm ise; Kadınların vücut hatlarının belli olmayacak herhangi bir elbise ile örtünmesi farzdır.

Giyinme konusunda elbette işin fıkhi yönüyle ilgili kısmını ilahiyatçı hocalarımızdan bütün ayrıntılarıyla öğreniyoruz. Biz giyim kuşamın daha çok işin sosyal yönüyle olan kısmına bakarsak, kullandığımız kıyafetlerin en başta inandığımız değerleri hakkıyla yansıtacak ve asla değerlerimize ters düşmeyecek şekilde olmalarına dikkat ederiz. Daha doğrusu; doğru düzgün giyinmek kadının da erkeğin de ihtiyacıdır. Elbette inanan ve takva sahibi olan bir müslüman, evinde, mahreminde kullandığı kıyafetiyle, yani ev kıyafetleriyle, dışarıya çıktığında, kullandığı sokak ya da işyeri kıyafeti farklı olacaktır. 

Moodbasic Kombinleri


Moodbasic her sezon tüm kadınların severek giydiği modellere imza atıyor. Özellikle modu hep rahatalık olan kadınlar, Moodbasic koleksiyonundan en az üç parçayı muhakkak gardroplarına ekliyorlar. Madamevera için yaptığım Moodbasic kombinlerinden bazılarını sizlerle paylaşmak istedim.

Madame Vera ile Katalog Çekimi


Madame Vera mağazasına, açıldığı günden bu yana marka ve sosyal medya danışmanlığı yapıyorum. Firmanın kurumsal tüm çalışmalarını yürütmekteyim. Madame Vera reklam çalışmaları ve online satış sitesi için her ay muhakkak bir çekim gerçekleştiriyoruz. Stylingini üstlendiğim çekimler ekibimizle birlikte çok keyifli geçiyor. Sizlere Madame Vera çekimlerimizden bazı kareleri paylaşıyorum. Ayrıca Madame Vera mağazasını sizler için yakından tanıtacağım.

Pierre Cardin Women Koleksiyonu


Pierre Cardin, güçlü marka duruşu ile her sektörde adından söz ettirmekte. Parmanto firması ile birlikte, Pierre Cardin Women Koleksiyonu ölçülü giyimi tercih eden kadınların favori markaları arasında yer almaya başladı. 

"Şehirli kadının güçlü duruşunu temsil eden Pierre Cardin Women Koleksiyonu", stilinizdeki şıklığı zorlayarak sezonun enerjisini kombinlerinize yansıtacağa benziyor. Zengin model ve renk seçenekleri ile istediğiniz kombinlerin anahtar parçalarını sizlere sunuyor.

Clio Koleksiyon Kombinleri


2016 İlkbahar Yaz Koleksiyonu ile birlikte Clio Koleksiyona marka danışmanlığı yapmaktayım. Ölçülü giyimi tercih eden hanımlar gardroplarına, gönül rahatlığıyla Clio Koleksiyonun modellerini ekleyebilirler. Sizlere fikir vermesi için Clio'nun bazı modellerini kombinledim.

"Yeleklerin mottosu nettir. "

Özel bir duruş ve stil bir görüntü için yelek kombinlerini, sizler de denemeye ne dersiniz. Üstelik kumaş pantolonlarınızla tercih edebileceğiniz gibi, kot pantolonlarınızla yeleklerinizi kombinleyebilirsiniz.

Daha Fazla Modanın, Kurbanı Olmayın

Moda üzerine birçok yazı yazılıyor fotoğraflar çektiriliyor. Ben daha stilim, ben daha tarzım, ben daha güzelim yarışına girdikçe, bir o kadar rüküş görüntü çıktığının farkına varılmıyor. Unutmayın daha fazla moda, her zaman daha iyi değildir. Ya da kıyafeti tamamlamak için yapılan abartılı makyaj, sizi daha güzel gösterecek değildir. Bazen kötü sonuçlar ortaya çıkartarak, sizi katıldığınız davette, ya da bulunduğunuz pozisyonda gülünç duruma düşürebilir.

En son katıldığım İstanbul Modest Fashion Week programında katılımcı ve davetlilerin stillerini fazlasıya inceledim. Bazıları sadeliği şıklıkla buluştururken, bazıları da abartının dozunu oldukça kaçırmış haldeydi.

"Organizasyondaki akşam yemeğinde, abiye elbise giymek bu durumun en basit örneğiydi mesela."

Ya da iki gün dolu dolu ve koşturmacalı süren organizasyonda, abartılı ve giyilmesi zor topuklu ayakkabı tercihi de bana göre yardırgayıcı bir durumdu. Ya da size yakışmayan, çok uç tasarımlar seçilmesi bir moda kurbanı olduğunuzun göstergesi.

Tesettür Mezuniyet Elbise Seçimi ve Modelleri

Bir genç kızın ilk telaşıdır mezuniyet elbiseleri. Onu mu giysem, bunu mu giysem derken bazen seçimler tamamen imkansızlaşır. Mezuniyet elbisenizi seçmeden önce, bilmeniz gereken bazı ipuçları var.

"Öncelikle ortaokul mu, lise mi, üniversite mi bitirdiniz. "

Yaş küçüldükçe mezuniyet elbiselerinde abartıdan kaçılmalı, yaş ileriyse ve üniversite mezuniyetiniz var ise daha ışıltılı ve abartılı modelleri seçebilirsiniz. Beden yapınız ve renk tonunuz elbise seçiminizde ayrıca önem arzetmektedir.

Stilinizi Bilerek Kombin Yapın


Şık giyinmek isteyen tüm kadınlara ilk önerim, stillerini bilmeleri ve bu stile uygun kombin yapmalarıdır. Sürekli stil değiştirmek görüntünüzle kişiliğiniz arasında farklılıklara yol açacaktır. Bu sebeple her zaman stilinizi bilerek, kombin yapmanızı öneriyorum.

"İlk kombinim şık bir akşam yemeğinde size eşlik edebilir. "

Jakar kumaşlı eteğimiz, parlak görüntüsü ile gündüz kombinlerinde abartılı duracaktır. Siyah stiletto ise bu kombinin olmazsa olmazı. Konu akşam yemeği ve şıklık olunca ceket bu kombinin en önemli tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul Modest Fahion Week


Modanisa sponsorluğunda "İstanbul Modest Fashion Week" organizasyonu 13 - 14 Mayıs 2016 İstanbul Haydarpaşa Tren Garında yapıldı. Muhafazakar moda trendlerine yön vermek amacıyla düzenlenenen uluslararası bu etkinlikte, ben de yer aldım. Etkinliğe dünyanın her tarafından katılan davetliler vardı. 55 Ülkeden birçok tasarımcı ve firmaların defileleri, dünya moda sektörünün dikkatini buraya çekmiştir.